Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kateřina

2. 4. 2007

Stodola

Tento příběh se údajně odehrál na podzim v malém německém městečku krátce po skončení druhé světové války. Událost, která se tu stala, ji přisuzována krutému německému poručíkovi. Jmenoval se Hagen a jeho chování se podobalo římskému vládci Nerovi. Když se to stalo, Hagen byt už dávno po smrti.
Chlapec a dívka, Richard a Kateřina, se sešli na domluveném místě pod lampou na rohu hlavní třídy o deváté hodině večerní. V domnění, že společně prožijí krásný večer. Ruku v ruce kráčeli šerou hrubě dlážděnou ulicí. Vlasy jim cuchal chladivý podzimní vánek. Sem tam se ulicí mihly zlověstné stíny žebráků a bezdomovců a přes silnici přeběhla hladová polomrtvá krysa.
Když měli obytnou část města za zády, vydali se prašnou polní cestou do staré opuštěné skoro rozpadlé stodoly. Nejedou je cestou k barabizně k smrti vyděsily zapadlé žlutozelené svítící oči vyzáblé zaběhnuté černé kočky.
Když dorazili ke stodole, u vrat se houpala zrezavělá ještě hořící petrolejové lampa.
"Já se bojím, pojďme pryč!" řekla Kateřina svému společníkovi.Richard na její žádost nedbal, vzal lampu a začal otvírat vrata. Ticho podzimní noci rozřízl hlas úpějících léta nemazaných pantů. Oba strachy uskočili. Chvíli nehnutě stáli, než se odvážili vejít dovnitř. Ve stodole usedli na seno a zamilovaně si povídali. Po chvíli dívka řekla, že si potřebuje odskočit, ať na ni počká. Vyšla za stodoly. Byla pryč pár vteřin, když se ozval pronikavý nervy drásající dívčí jekot. V tom okamžiku Richardovi stuhla krev v žilách. Když se vzpamatoval z šoku, vyběhl ze stodoly jako opařený a hledal svou dívku. Třesoucím se hlasem volal její jméno, ale nikdo se neozýval. Zmateně pobíhal kolem stodoly a hledal svou milou. Za rohem narazil na krvavou stopu a ta ho zavedla k hromádce ještě horkého popela. Na ní ležely ohořelé zbytky kostry a na nich lebka, na které byl vyryt hákový kříž. Byla to lebka mladé dívky. Jak to hrůzostrašné zátiší Richard spatřil, složil se jako domeček z karet. Při tom upustil lucernu, která dokonala dílo zkázy.
Ráno zemědělci, jdoucí robotovat na svá pole, uviděli místo stodoly hromadu ohořelých sutin a nedaleko ohněm poznamenané zbytky chlapcova těla. Tělo Kateřiny ani její pozůstatky se nikdy nenašly....

pozadí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Bořek, 15. 10. 2016 9:26)

Je to noc dlouhý nechce se mi to číst :-D

Duch snu

(Renáta, 17. 4. 2012 11:11)

Jednou sem se vzbudila a šla se dívat na televize .najednou sem viděla jak v televizy někdo někoho vraždí.najednou někdo zacal kopat a bouchnutím pestma do dveri .lekla sem se a šla sem se podivat kdo to byl ale nikdo nikde nestal.sla jsem pro tetu a ta se šla podivat ještě jednou. Nikdo nikde nebyl.na druhy den sem to řekla máme ale tanmi nevěřili.o dva dny později u mě byla kamarádka a my. Sem Špály v kuchyni ve stane.alemjamnic neslyšeli !kamaradkamm rano řekla zenslyselamnejake divne zvuky.zjistily jsme ze to byl duchnmaleho kluka kteremu kdysi patrilnkocarek.od té dobynconjsem hondalampryc se nic neděje.a sem radar;)

voják

(TOM, 26. 5. 2012 22:32)

byl sem u kamaráda a jednou sme si povídali dlouho do noci o našich rodinách a on mi řekl že měl bratra že byl voják a když sem se ho ptal kde je řekl že je mrtví a prej mu neš odletel do anglie slíbyl mu že ho bude hlídat nakonec sme šli spát v pul 2 ráno sem se zbudil šel sem se napít no a zdálo se mi jako kdyby někdo seděl a kouřil na balkoně ale nikoho sem neviděl svití na balkon lampa ráno sem to řekl kamarádovi a on řiká ja sem asi měl zlej sen že mi někdo něco davá do ruky a otevřel ruku a měl tam psí známky jeho bratra

Re: Duch snu

(TOM, 26. 5. 2012 22:39)

souhlasím tohle se mohlo stát tady je tomasotahal89@seznam.cz budu rád kdyš mě zkontaktuješ

Re: Duch snu

(Petra, 22. 11. 2014 12:13)

Tyvole lidi naučtě se psát! -.-

Re: Duch snu

(Kubala, 14. 8. 2016 6:36)

Kámo sorry ale já nerozumět tvému jazyku

fotka

(Danielka Mala, 11. 1. 2014 21:05)

Ja jsem se fotila s kamoskama u me doma a v okne u nas byl duch fakt kouknete se na google obrazky duchove.od ťe doby se bojim.

no

(magda, 19. 11. 2013 18:36)

No ale jsou chudáci.

proboha.

(magda, 18. 11. 2013 18:34)

Ještě že jsem kateřina nebila já.

super

(simona, 28. 5. 2013 14:52)

je to dobrý ale nevěrím to mu.

Re: super

(NINA, 20. 7. 2013 14:05)

MOJE ŘEČ

Hrůzzaaa

(Péťa a Cathlin, 22. 3. 2013 16:10)

My jsme dvě 13leté dívky, které by to rozhodně zažít nechtěly. Je to hodně děsivé a byl by to pro nás velký šok, jako pro toho chlapce. Když jsme četli to když je našli ty zemědělci to by jsme taky stuhly :(
Nechtěli by jsme to zažít a nepřejeme to nikomu jinému!!!!!!!!!!

Duch v parku

(TNT, 6. 1. 2013 17:37)

Ahoj jednou jsem byla s míma 2 kamaratkama v parku a sedeli jsme na modrý prolejzačce a já moc nemusim sedet ve prostřed a tak jsem sedela na kraji a bylo odpoledne a sluničko nam svitilo do zat a povidali jsme si co se nam stalo a jedna kamoška mi řekla aď se kouknu na stin vedle sebe ja sem ho nevidela ale pak sem si všimla že ten stin ma nohy jako nase stiny tak sem se tak lekla že jsem skočila a šla rychle prič.Pak jsme tam šli 4 ja a mi 3 kamošky a najednou tam nebyl.Dalši den jsme tam šli zas jen mi 3 abyl tam zase :-( od te doby tam už nechodim :-\ a bojim se protože sme si z nej delali předtim srandu.Já nekecam a kdybich kelala.Tak to sem ani nepišu.Nevim co mam delat aby mne nechal co jsem mu provedla to taky nevim :-(
Nic sem nikomu neudelala.

Re: Duch v parku

(TNT, 7. 1. 2013 12:52)

potřebovala bych poradit. Poraďte mi prosím :(

Re: Duch v parku

(Samysys, 10. 3. 2013 16:05)

ty potřebuješ doučováni z češtiny...

Duchové

(oudajka, 14. 2. 2013 19:43)

ahoj, kdyby se vám stalo něco podobného, strašidelného tak klidně napište na email elfax.abc@seznam.cz odpověď přijde do týdne klidně se i podělím o svoje zážitky ahoj....:)

Co to je!!??

(Danielka, 2. 1. 2013 12:35)

Můžu se zeptat proč je tu jenom jeden horor tak známý že je skoro na každém blogu! Už je to nuda proč lidi nejdete podle svoji vlastní představivosti!!

***********

(*******, 22. 2. 2012 17:30)

Je to vymyšlene, ale některym priběhum na tomto blogu opravdu věřim

...

(Nikča, 4. 1. 2012 17:24)

Nudááá :D
omg to neni strašidelný

áááááááááá

(áááá, 21. 9. 2011 19:15)

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááá